Rubriky
Bydlení Naše tipy

Vybíráme malý odvlčovač vzduchu

Hledáte-li malý odvlčovač vzduchu do bytu budete se divit, ale na trhu je poměrně slabá nabídka. Odvlhčovač vzduchu budete nejčastěji hledat do místnosti, kde se udržuje velká vlkhkost nad 66%. A jak vybrat ten správný?

V našem hledání jsme uvažovali rozměr místnosti do 15 m2 a snažili jsme se hledat poměrně malé rozměry, aby se jednoduše vešel na jakékoliv místo například pod linku či do kuchyňského regálu. Nejmenší odvlčovač, který jsme našli je Odvlhčovač Concept Perfect Air OV1110, který má své hlavní přednosti v hlučnosti a právě rozměrech. Jako jediný z nabídky má nejmenší rozměr na výšku a to 23 cm. Jeho šířka dosahu a hloubka je kolem 15 cm.

Jaké jsou zkušenosti v dlouhodobém měření?

Odvlhčovač dokáže během jediného dne snížit vlhkost z 72% vlhkosti na 66%. Kondezát je přitom odváděn do malé nádoby, do které se vejde 0,6 l. Během jednoho dne je odlvčovač schopen odvést 0,3 l.

Tichý chod o 35 dB skutečně potvrzuje, že se jedná o velmi pohodové zařízení do místnosti, kde nechecte být rušeni jinými zvuky. Skvěle funguje kontrolka, která svítí zeleně a při naplnění nádobky se automaticky odvlčovač vypne a rozbliká oranžová dioda.

Malý odvlčovač se rozhodně hodí do problémových místností nebo tam, kde potřebujete jednoduše vysušit prádlo. Jako malé mínus vyhodnocujeme občasné „zavrčení“ přístroje při jeho zapnnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.