Rubriky
Naše tipy Testy

Hodnocení zubní pasty Parodontax z Rakouska

Můžeme se vám pochlubit s hodnocením zubní pasty Parodontax Fluoride koupený v Rakousku. Z našeho testu jsme očekávali nějaké překvapení, které se ovšem nekonalo.

Do redakce nám přišla zubní pasta Parodontax Fluoride, která je určená pro rakouský, francouzský a švýcarský trh. V našem testu jsme tak srovnali tuto pastu se zubní pastou koupenou v Česku.

Složení zubní pasty Parodontax

V testu jsme nejdříve porovnali složení pasty.

Složení zubní pasty Parodontax Fluoride distribuována v Česku:

Sodium bicarbonate, Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl betaine, Aroma, Xanthan gum, Sodium fluoride, Sodium ;saccharin, Titanium dioxide, Steviol glycosides, Limonene, CI 77491, obsahuje fluorid sodný 0,31 % w/w (1400 ppm ;F).

Složení zubní pasty Parodontax Fluoride koupená v Rakousku:

Aroma, Xanthan gum, Sodium fluoride, Sodium ;saccharin, Titanium dioSodium Bicarbonate, Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Xanthan Gum, Sodium Fluoride, Sodium Sacharrin, Stevivol Glycosides, Limsnene, CI 77491.

Jak vidíte podle složení odpovídá rakouská zubní pasta Parodontax Fluoride složení pastě, která se prodává na českém trhu.

Chuť pasty a její vzhled.

Dále jsme se rozhodli otestovat zubní pastu z Rakouska pocitově a vzhledově.

Rakouská pasta je dodávána jako na českém trhu v 75ml ovšem v jiném balení (nejen krabička, ale i samotná tuba pasty). Zbarvení a tuhost pasty potom odpovídá jako pastě na českém trhu.

Zbarvení pasty a její tuhost můžete vidět i na tomto videu, kde jsme pro vás natočili samotné vybalení pasty, otevření víčka a mírně ji stlačili pro názornou ukázku vzhledu pasty a její konzistence.